Oldalunk cookie-kat használ. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra
a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat.
Szolgáltatásaink igénybe vételével Ön beleegyezik a cookie-k használatába.
További információk
Kedves Látogatóm! A megnövekedett számú rendelések miatt, azok teljesítési ideje várhatóan 3-4 munkanap is lehet. Szíves megértésedet elõre is köszönjük.
Egy szép hangú autóhifihez elengedhetetlen egy mélyláda, még akkor is, ha nem az utcának akarsz zenélni, ugyanis a kellő erejű és mélységű mélyhangok nélkül nem teljes a zenei élvezet. A választék óriási, de Zsolti segít a zenei ízlésedhez passzoló mélynyomó kiválasztásában.
A mélysugárzó önmagában egy külön megvásárolt, vagy elkészített ládával nem csak gazdaságosabb megoldás, de nagyobb szabadság is. Jó ládaterv esetén még jobb hangot is kapsz a gyárinál. A megfelelő láda és mélysugárzó kiválasztásához hívd Zsoltit, vagy olvass a tudásbázisban.
Ezeket a mélynyomó ládákat már csak csatlakoztatni kell. Az általunk, vagy partnereink által összeállított szettek igen csak érik az árukat, a gyári mélyládák meg elég tetszetősek. A Zenei ízlésedhez megfelelő mélynyomó kiválasztásában bármikor kérheted Zsolti segítségét.
Az aktív mélynyomó egy mélyláda beépített erősítővel. Akkor érdemes ezekből választanod, ha nagyon kicsi méretű helyed van (pl.: ülés alatt, mögött, kabrióban, furgonban), vagy ragaszkodsz a gyári megoldásokhoz és a későbbiekben nem akarod bővíteni, vagy cserélgetni az autóhifi rendszered elemeit.
Nem kell feltétlenül gyárilag összeszerelt mélyládát venned, hiszem bármelyik mélynyomó hangszórót összeépítheted az itt található üres autóhifi mélyláda egyikével. A megfelelő üres autóhifi mélyláda kiválasztásához bármikor kérheted Zsolti segítségét.
Bass pump, vagy mély hang rezgető. Ezt az eszközt az ülés aljára építve fokozhatod a mély hangok jelenlétét. Úgy működik, mint egy mélysugárzó, csak membrán nélkül, a rezgést közvetlenül a testeddel érzed. Erősítő kell a hajtásukhoz.
Újdonság! Nem kell többé az autóhifi műhelyeknél egy vagyont otthagynod, hogy egy demóautó, vagy "Pimp my ride" szintű beépítésed legyen. Ezek a beépítő panelek pontosan illenek az autódba, ládát kell mögéjük építtetned és le kel fényezni. Anyaga olyan, mint a spoilereké, tehát tovább alakíthatod az ízlésed szerint.
Együtt olcsóbb! A legtöbben így kezdik az autóhifizést. Az autórádiód jobban elboldogul majd a hangszórókkal hiszen nem kell többé a mélyeket is neki előállítania, mert erre most itt lesz egy láda és egy erősítő. Persze a választásban most is kérheted Zsolti segítségét.
Speciálisan egy autógyártó egy típusáhot tartozó mélyláda, melyek az autó olyan pontjaira lehet beszerelni mely álltal nem veszel el helyet az autó csomagteréből, mint a hagyományos mélyládákkal.
Könnyű melléfogni a mélysugárzó választásnál, mert rengeteg a félrevezető műszaki adat, sokszor a mélysugárzók robosztus külalakja azt sugalmazza, hogy erős hangszóród lesz, holott ennek épp az ellenkezője lesz a tapasztalatod. A barátok, a tapasztalatlan, vagy magukat tapasztatnak gondoló kereskedők és tanácsadók is hozzásegíthetnek egy rossz választáshoz.
Előfordulhat, hogy még Te magad sem vagy tisztában azzal milyenek is legyenek az elvárásaid egy mélynyomó hangjával kapcsolatban.
Akkor fogod tudni kiválasztani a legjobb mélysugárzót, ha gyorsan szerzel némi tapasztalatot a mélysugárzók hangjáról, meghallgatsz több árkategóriájú mélynyomót a saját autódban és ami még fontosabb, hogy hosszabb távon megpróbálsz ezekkel együtt élni.
Legalább 10 fajta mélynyomót hosszú távon...
Ezt a témát hosszasan lehet vesézni, mivel rengeteg tévhit kering az autóhifi mélynyomók körül, ezért megpróbálom nagyjából célirányosan megválaszolni a gyakori kérdéseket.
Ha minden szempontból jó autóhifi mélyládát szeretnél, akkor szánj rá pár percet és olvasd el az egész cikket, mert akkor biztos, hogy kevesebb esély lesz arra, hogy a jövőben bármilyen hülyeséget elhitethetnek veled.
Kell-e neked autóhifi mélysugárzó, miért van rá szükség?
Az autóhifi mélysugárzó láda a hallgatott zenei anyagtól függetlenül mindenképpen szükséges. Még ha a legprofibb első hangszóró szettet is vásárolod, annak sem lesz olyan minőségű mélye, mint amit egy profi mélyláda képes...
Ha valóban jó hangszórókat akarsz beszerezni, olyan hangszórókat, amelyeknek tökéletesen elégedett leszel a hangjával, akkor a Wattokat óriási ívben el kell felejtened.
Tudom nehéz elszakadni, mert a tapasztalatlan autóhifi kereskedők, a haverok az autóhifi fórumon, az autóhifi prospektusok és a készülék leírások is sokszor wattokban beszélnek.
Több írás is szól a tudástárban a wattokról nézegetésének feleslegességéről, de röviden leírom itt is, hogy miért nem kell ezeket nézegetni.
Miért nem jelentenek az autóhifiben semmit sem a Wattok?
Mivel nincs egy egységes mérési módszer a hangszórók és az erősítők teljesítményének mérésére, ezért ugyanazon készülék csúcsteljesítménye lehet 5 ...
Zárt autóhifi mélynyomó láda:
Megfelelő méretezés esetén ideális választás jazz és rock zenéhez illetve más zenei stílusokhoz is, ha fontos a tiszta, pontos és precíz mély hang. Ha kevés a hely nagyobb méretű reflex ládához, akkor érdemesebb egy zárt ládát használni, inkább mint egy alulméretezett reflexet, ezáltal kis utas- és csomagterű autók ideális doboza lehet akár rap vagy techno zenéhez is.
Hangja lineáris, megfogott és precíz, nem beszél mellé, nem püffög, jó méretezés esetén mélyebbre megy mint a reflex ládák, ha a hangszóró igényeihez képest túl kis méretű a doboz, hangja erőtlen...
Akkor érdemes bassreflex mélyládát választanod, ha a mélyládára fordított összegből és az autódban rendelkezésre álló helyből a lehető legnagyobb basszust akarod kihozni.
A reflex ládák, jobb hatásfokúak, nagyobb és „látványosabb” basszust adnak, mint a zárt, vagy bandpass társaik. Amennyiben arra vágysz, hogy a legkevesebb összegből hatalmas basszus legyen az autódban, vagy nagy autód van és nem szeretnéd telepakolni mélynyomóval a csomagtartódat annak érdekében, hogy végre a normális mélytartomány is hallható legyen, akkor ideális választás a reflex mélyláda.
Milyen a bassreflex ládák hangja?
Hangja természetesen nem olyan precíz és pontos, mint a zárt mélyládáké, de lehet, hogy neked nem is a precizitás a fontos.
A...
Közösség
Segíthetek neked?
Zsolti vagyok az Autohifi-City szerelője, hívj most és minden kérdésedre
választ adok...
+3670 450 644 0
5 perc alatt rengeteg okosságot tudsz kiszedni belőlem, amelyek
segítségével garantáltan nem lesz, olyan autóhifid, amely nem Neked
való és borzalmasan szól...
4 db, 10 cm hangszóró Suzuki Jimnyhez kérnék árajánlatot, telefonos beszélgetésünk alapján.
KonkolyKöszönömAutohifi City 19:13: Szia!
Ha bárki tud segíteni akkor ők.
www.automap.hu
Ők voltak a hivatalos importőrök, és szervíz.
Üdv.Üdv! Érdeklődni szeretnék. Az autómban vagy egy Parrot Mki9200 kihangosító szett, az autó Dániából származik, így a kihangosító menüje is Dán nyelvű, illetve dánul beszél. Létezik erre megoldás magyarosítani, vagy legalább angol nyelvűre tenni a szoftvert. Válaszotokat előre is köszönöm. Üdv: ZsoltiSzia!
1 din-es "kínai" fejegységet kaptam. A menüje szerint kezeli a kormánytávvezérlőt. Vettem autóspecifikus adapter és egy multi lead csatlakozót. A multi lead-ből kijövő vezetékeket pontosan hova kell kötni? Key1, key2,... ilyen vezetékek jönnek ki.
Dacia duster az autó.
Köszönöm előrre is a választ.
BalázsSzia !
Zsolt vagyok,múlt héten vásároltam egy Volkswagen Sharan 2011-es
autót,Egerből jött a kocsi ott még a rádió fogta az adókat Debrecen mellett lakom és itt nem talál semmi állomást. Reset már volt,de semmi!
A típusa: Nav Gear DSR-N 70SEV
Üdv.:ZsoltAutohifi City 08:29: Szia!
Igen, szerelünk.
A munkadíj 15000Ft.
Üdv.Üdv, érdeklödöm, hogy szereltek-e be és ha igen, mennyiért JBL BassPro Hub mélynyomót. Köszönettel: BélaSzia!
Egy 1999-es Alfa Romeo 916 Spider még gyári hangszóróit szeretném kicserélni.
Elöl az ajtóban ovális hangszórók vannak, hátul középen egy nagyobb kerek. A fejegység egy Alpine CDE-192R, ezt nem szeretném cserélni. A cél, hogy szépen szóljon, nem a feltűnés...
Kérlek segíts nem eltévedni!
Üdv: SzilárdAutohifi City 08:19: Szia!
Igazából ebben az árkategóriában annyi a különbség, hogy nem 1DIN-es és a kijelző mérete nagyobb.
Ebben a kategóriában sokszor jobban megéri egy 1 DIN választása.
Üdv.